Přepnout menu

Jak vybrat vodní dýmku? Kritéria, která hrají roli

Nahrávám...

Jak vybrat vodní dýmku? Kritéria, která hrají roli

Vodní dýmku lze označit za hit posledních let. Kupující v nich vidí možnost, jak se uvolnit nebo zpestřit nejeden hezký večer, jiným to zkrátka chutná a činnost si dopřávají za odměnu po náročném pracovním dni. V každém případě každý jeden uživatel tohoto společníka si jistě pamatuje na den, kdy si měl koupit svou vůbec první dýmku. V hlavě bylo tolik otázek! Abyste v budoucnu nad výběrem nestrávili své mládí, víme, co hraje při výběru roli. 

Velikost i vzhled

Když se po vodní dýmce začnete ohlížet, na první pohled vás zaujme vzhled. A je to logické. Tento nejen večerní společník se pyšní zajímavým tvarem, provedením i svou velikostí, což je přesně to, co má při výběru velkou roli. 

Co se týče velikosti, mini vodní dýmky se většinou hodí jako dekorace do bytu, malé jsou nejprodávanější, střední jsou ideální pro občasné používání, jelikož je manipulace s nimi už krapet obtížnější. A jak je na tom vzhled? Tento faktor je ryze individuální záležitostí. Každému člověku se líbí něco. A jelikož je to především dekorace bytu, musí zkrátka padnout do oka. 

Je vodní dýmka dostatečně stabilní?

Veledůležitým faktorem při výběru ideální vodní dýmky je stabilita. Každý její uživatel jistě potvrdí, že bez potřebné stability není vodní dýmka praktickým ani dostatečně efektivním či účinným společníkem. 

Obecně platí, že těmi nejstabilnějšími dýmkami jsou velké a střední verze. Na druhou stranu se s nimi velmi těžko, respektive složitě manipuluje. Každý budoucí uživatel se proto musí sám rozhodnout, jaká verze vodní dýmky je pro něj vhodnější. 

Je nabídka náhradních dílů dostatečně široká?

V neposlední řadě se informujte i o tom, jak široká je nabídka náhradních dílů. Mezi nejčastější náhradní díly patří korunka, váza, šlauch a kulička z ventilků. Zatímco korunky bývají většinou hodně kompatibilní (čili jsou běžně k dostání), problém může nastat s vázou.