Přepnout menu

Snus jako zdroj nevídané energie

Nahrávám...

Snus jako zdroj nevídané energie

Energie – prakticky to jediné, po čem během dne toužíme. Zejména, pokud za sebou máme spíše probděnou než prospanou noc. V současné době bychom na trhu našli celou spoustu zdrojů energie, které stačí jen vyzkoušet. Jedním z nich je káva, jejíž efekt bohužel velmi rychle pomine, druhým je snus - žvýkací tabák, který si zamilovali především pánové díky “cowboy efektu” neustálého odplivávání si.

Co je to žvýkací tabák neboli snus?

Že jste se ještě se žvýkacím tabákem nesetkali? Jedná se o tabákový výrobek, který se nekouří, jak si mnoho lidí myslí.  Užívá se zcela jinak, a sice rozpouští se v ústech pomocí žvýkání. Zpravidla se vkládá do úst mezi horní (nebo spodní) ret a zuby. Postupným žvýkáním se uvolňuje nikotin společně s dalšími látkami a samozřejmě s chutí tabáku. Tím dochází k vytvoření neotřelého požitku i k přívalu enormní energie. 

Jeden z prvních stylů užívání tabáku

Dnes lze tabák zakoupit v mnoha provedeních a užívat ho lze na sto různých způsobů. Víte ale, jak se oblíbená součást cigaret začala užívat nejdříve? Přesně tak - tabák se žvýkal. Snus je jinými slovy jeden z prvních stylů užívání tabáku. Začalo se s tím ve Americe, zejména v Jižní, kde se dlouhá léta žvýkaly tabákové listy. Důvodem byl už zmiňovaný příval energie, který lidé najednou pociťovali. A když se listy smíchaly s kokou, došlo k vytvoření zcela jiného, blaženého požitku. 

Zpracování tabáku se později stalo velmi podstatnou částí tehdejšího průmyslu ve Spojených státech. Farmáři najednou změnili svou úrodu a tabák byl součástí směnného prodeje mezi sousedy. 

Snus lze rozdělit na několik druhů

Stejně, jako lze užívání tabáku rozdělit na několik způsobů, samotný snus se také dělí na několik druhů. Existuje například Loose Leaf, což by se dalo volně přeložit jako volný list (jedná se o nejzákladnější verzi žvýkacího tabáku). Dále existuje Plug - sekané, slazené a ochucené listy slisované do kostky. Třetím druhem snusu je Twist, který bohužel v Evropě není příliš dostupný, a Chew Bags neboli gramové pytlíčky, které jsou u nás tou nejčastější a nejprodávanější formou, v jaké lze žvýkací tabák získat.