Přepnout menu

Výhody e-cigaret: nejsou tak škodlivé a neobtěžují okolí

Nahrávám...

Výhody e-cigaret: nejsou tak škodlivé a neobtěžují okolí

S e-cigaretami se nyní setkáte prakticky na každém rohu. Drží je v rukou nejeden kolemjdoucí, možná i člen vaší domácnosti. Třeba se také chcete přidat do klubu pokuřujících, ovšem stále si nejste jistí tím, jestli jsou e-cigarety správnou volbou. Pojďme si sepsat nesporné výhody, kterými se tento moderní společník pyšní. 

Šetrnější k vašemu zdraví

Nabízí se otázka, jak je to se škodlivostí e-cigaret. Cigareta jako cigareta, říkáte si, mnoho rozdílů zde nebude. Jenže ve skutečnosti je elektronická verze ke zdraví daleko šetrnější než ta klasická. Neukrývají v sobě žádný dehet ani karcinogeny, dokonce ani žádné další chemické látky, které při hoření cigarety vznikají a které si při pokuřování pouštíme do těla. V náplních, jež mohou mít opravdu neotřelou příchuť, najdeme především nikotin.

Úspora financí jako bod číslo dvě

Zdravotní stránku máme za sebou, podívejme se na tu ekonomickou. Jsou elektronické cigarety podobným žroutem peněz, jako jsou klasické cigarety? I když by vaše ústa chtěli nejraději vykřiknout: ,,Ano,” pravda je někde zcela jinde. 

Podle posledních statistik člověk kouřící dvacet cigaret denně (čili jednu krabičku) prokouří zhruba pět stovek (ne-li více). Jestliže by si koupil trojici deseti-mililitrových náplní s nikotinem do e-cigarety (což odpovídá podobnému množství vykouřených cigaret), utratil by o celé dvě stovky méně. 

Žádné obtěžování okolí

A aby toho nebylo málo, nebudete tím obtěžovat své okolí. Z elektronické cigarety totiž nevychází kouř jako z té klasické. To, co při kouření e-cigaret vychází kuřákovi z úst je pouze vodní pára, která nijak nezapáchá (spíše naopak - při využívání různých příchutí může naopak vonět). A to oceníte nejen vy samotní, ale především vaše okolí, kterému najednou nebude tolik vadit váš zlozvyk (i když ho možná stále nezačnou respektovat).